Covid-19 & Hava Temizleme Cihazı

COVID-19 Nedir ?
Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür.

Salgın başlangıçta bu bölgedeki deniz ürünleri ve hayvan pazarında bulunanlarda tespit edilmiştir. Daha sonra insandan insana bulaşarak Vuhan başta olmak üzere Hubei eyaletindeki diğer şehirlere ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin diğer eyaletlerine ve diğer dünya ülkelerine yayılmıştır.

Koronavirüsler, hayvanlarda veya insanlarda hastalığa neden olabilecek büyük bir virüs ailesidir. İnsanlarda, birkaç koronavirüsün soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha şiddetli hastalıklara kadar solunum yolu enfeksiyonlarına neden olduğu bilinmektedir. Yeni Koronavirüs Hastalığına SAR-CoV-2 virüsü neden olur.

Neden hava temizleyicilere ihtiyacımız var?

Bir hava temizleme cihazı neden kullanılmalı? Buna verecek cevabımız var. ✅ Havayı virüssüz kılan Hava Temizleme Cihazlarımızın COVID’le mücadelede faydalarını keşfedin.

Damlacıklarla bulaşmayı engelleyin ve COVID-19 ile mücadele için iç mekân hava kalitesini iyileştirin

Lütfen tanıtım çerezlerini kabul edin ve videoyu izlemeye devam edin.

Yaşam belirsizleştiğinde, riskleri azaltmaya yardımcı olan önlemlerin alınması önemlidir. İş arkadaşlarınızı, ekibinizi veya öğrencilerinizi korumak için gerçekleştirebileceğiniz kolay, fakat etkili bir eylem damlacık yoluyla bulaşan hastalıkların ve iç mekâna taşınan kirleticilerin üstesinden gelen bir virüssavar hava temizleme cihazı kullanmaktır. Neden bir hava temizleme cihazı satın almalı? Bunun soluyacağınız hava kadar net bir cevabı var.

  • HEPA* H14 filtreleri takılı virüssavar hava temizleme cihazları, havadaki virüslerin, bakterilerin ve bulaştırıcıların %95.995’ini yakalıyor.
  • Yüksek hava akışına, düşük gürültü emisyonuna ve enerji tüketimine sahip hava temizleme cihazları seçin.
  • Havadaki VOC’leri (Uçucu Organik Bileşikler), kokuları ve NO2’yi defetmek için ek aktif karbon ön filtrelerimizi seçin.
  • İç dekorunuzla uyuşan incelikli ve kompakt tasarımlar ve düşük gürültü emisyonları göze çarpmadan işlevsellik sağlıyor.
  • Çok sayıda insanın toplandığı, çalıştığı, eğitim gördüğü veya spor yaptığı mekânlarda havayı temizliyor ve enfeksiyon riskini azaltıyor.
Hepavent Hava Temizleme Cihazları: Sadece iç mekanlar için değil dış mekanlar içinde çalışıyoruz.

Sizin de bildiğiniz gibi, soluduğumuz havadaki alerjenler ve zararlı bulaştırıcılar sağlık açısından sorun yaratıyorlar.
Hava kirliliğinin engellenmesi ana kamusal sağlık meselesi. Şimdi küresel salgının genel olarak damlacıkla bulaşma ile yayıldığından risk daha da yüksek.

Konuşurken, öksürürken ve nefes alırken havaya binlerce görünmez aerosol damlacık saçıyoruz. Eğer bunlar COVID-19 virüsü içeriyorsa, aynı ortamdaki başkalarını enfekte edebilirler. Bu damlacıklar, 1.5 – 2 metrelik sosyal mesafeden daha uzağa yayılabilir ve saatlerce havada kalabilirler. Havada taşınan virüslerin yarattığı risklerin azaltılmasına yönelik çarenin sosyal mesafenin korunması ve ağzın ve burnunörtülmesi önlemlerinin yanısıra hava değişiminde ve filtrelemede yattığına inanıyoruz.

Peki neden bir hava temizleme cihazı kullanılmalı?

Birçok insan evden çalışırken, başka çok sayıda insan hala iş yerlerinde, okullarda, tıp, eğlence ve perakende satış mağazası ortamlarında çalışmak durumunda
Harvard T.H. Chan Kamu Sağlığı Okulu’nun gerçekleştirdiği bir çalışma, yüksek konsantrasyonlarda (“viral yük”) COVID-19’a ve hava kirliliğine maruz kalan insanların ciddi komplikasyonlar geçirmelerinin veya hastalık sonucu ölmelerinin daha muhtemel olduğu kanıtlandı. Havadaki virüs konsantrasyonunun azaltılması veya yok edilmesi bu riskleri azaltıyor.
Yüzeylerle temas yoluyla bulaşma enfeksiyonunun havada taşınan parçacıklar yoluyla bulaşmadan çok daha az gerçekleştiği düşünülüyor.
Hastalıklara karşı mevcut damlacık önlemlerinin yanısıra, havadaki patojenik organizmaları uzaklaştırmak için binanızda bir Hepavent HV HEPA H14* filtreli hava temizleme cihazı kullanmanızı öneriyoruz.
Diğer havalandırma yolları yeterli veya mümkün olmayabilir ve bu durum zararlı bakterilerin ve virüslerin havada birikmesi anlamına gelir. Bir hava temizleme cihazı kullandığınızda, mekânınızdaki havayı tamamen ve düzenli olarak değiştirmek suretiyle ek bir savunma hattına sahip olmuş oluyorsunuz
Birçok insan, iç mekânlarda beş kat daha konsantre olabilen havada taşınan kirleticilerin azdırdığı alerji ve solunum sıkıntılarından mustarip durumda. Bir HEPA H14* filtre bu tahriş edicileri ve mikroorganizmaları yakalayarak insanların daha rahat nefes almalarına olanak veriyor.