Hastaneler ve Klinikler

Hastanelerde ve kliniklerde temiz hava, hastaların ve personelin korunmasına yardımcı olur.

Hastanelerde, kliniklerde ve diğer sağlık bakım ortamlarında hava kalitesinin iyileştirilmesi, modern havadan hijyen prosedürlerinin hayati bir bileşenidir. Sağlık kurumlarında iş sağlığı ve güvenliği gereklilikleri açısından da önem arz etmektedir. Hava temizleme, hastalar, personel ve ziyaretçiler için daha sağlıklı ve daha keyifli bir ortam sağlar. Ayrıca önleyici bir enfeksiyon kontrol önlemi olarak uygunluğu nedeniyle ekonomik anlamda da mantıklıdır. Enfeksiyonlar bir endişe kaynağıdır.

Tıp dünyasında hastane enfeksiyonları, hastane ortamında ortaya çıkan enfeksiyonlar olarak tanımlanır. Çalışan personelden veya çevreden gelebilirler.

Bir hastalık, daha önce sağlıkla ilgili farklı bir nedenden dolayı hastaneye kabul edilmiş birine bulaşırsa, hastane enfeksiyonu olarak sınıflandırılır. Hasta daha önce herhangi bir enfeksiyon veya inkübasyon belirtisi göstermemiş olacaktır.

Hastaya bağlı olarak, hastaneden kaynaklanan bir enfeksiyonun etkileri değişir. Örneğin, organ veya kemik iliği nakli yapılan hastalar, bağışıklık sistemleri daha savunmasız olduğu için daha yüksek enfeksiyon riski altındadır.

Hastane enfeksiyonu gelişen hastalar, hastanede kalma süresinin uzaması ve mevcut sağlık durumlarına ve hastalığın ciddiyetine bağlı olarak potansiyel olarak ölüm riski altındadır. Hastaneler, hem hastaların hem de personelin sağlığının korunmasını sağlamak için büyük ölçüde enfeksiyon kontrolüne güvenir. Birçok virüs ve kirletici solunum sistemi yoluyla taşınır ve bu nedenle hastanelerdeki Hava Kalitesinin korunması gerekir. Biz temiz hava uzmanlarıyız. Hepavent çözümlerinin hastanenizdeki hastalarınızı ve personelinizi korumanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

Hastaneler & Klinikler İçin Hava Temizleme Cihazı