Huzur Evi & Yaşlı Bakımı

Huzurevlerinin neden temiz havaya ihtiyacı vardır ve buna yardımcı olmak için neler yapabilirsiniz?

Hava kalitesi, Avrupa’da ve dünya genelinde daha fazla dikkat çekiyor. Temiz havanın her yaştan, özellikle de yaşlılardan daha sağlıklı insanlarla sonuçlandığı iyi biliniyor mu?

Hayatımızdaki yaşlılara çok şey borçluyuz. Ebeveynler, büyükanne ve büyükbaba veya ömür boyu arkadaş olmaları fark etmeksizin, mümkün olan en iyi bakımı ve konforu hak ediyorlar.

Peki, özellikle huzurevlerinde ve huzurevlerinde yaşayan yaşlı sevdiklerimiz hava kalitesini nasıl ele alıyor?

Bu nedenle huzurevleri, sevdikleriniz ve bakıcılar yaşlılar için temiz hava sağlamak için ne yapabilir? Huzurevi Hava Kalitesi

Birçok yaşlı için, yeni koronavirüs COVID-19 tehdidi, yaşlıların genellikle daha fazla bağışıklık sistemine sahip olduğu göz önüne alındığında ek endişeler doğurmaktadır. Dahası, bakım evleri ve yardımlı yaşam merkezleri, COVID-19 enfeksiyonlarının meydana geldiği başlıca alanlardır. New York Times’a göre, ülke çapında COVID-19 ölümlerinin yüzde 40’ı huzurevlerinde meydana geldi; 16 Eylül 2020 itibariyle virüs ayrıca yaklaşık 19.000 tesiste 479.000’den fazla kişiye bulaştı.

Akciğer sağlığı, yaşı ne olursa olsun herkes için bir endişe olmalıdır, ancak yaşlı bireyler ve onlara bakan kişiler, solunum sistemlerini etkileyen potansiyel risklerin özellikle farkında olmalıdır.

Örneğin, astım genellikle bir çocukluk hastalığı olarak kabul edilir, ancak bu durum yaşlı bireyleri etkileyebilir ve yaşlılar arasında daha fazla zarar verme potansiyeline sahiptir.

Yaşlı hastalarda alerjiler ayrıca semptomlar ve tedaviler için daha fazla komplikasyon yaratır. Yaşlı bir kişi alerjilerle uğraşıyorsa, daha genç bir kişide kullanılan alerji ilaçları reçeteli ilaçlarla etkileşime girebileceğinden ilaçlarla ilgili zorluklar olabilir.

Gerçek şu ki, uzun süreli bakım tesislerinde havanın hava kalitesi hakkında net ve kesin bilgi almak zor olabilir. Bunun nedeni büyük ölçüde her tesisin farklı olması ve elimizdeki bilgilerin az olmasıdır. Dolayısıyla portatif hava temizleme ünitelerimizden biri olan HV V+ modelinin bu alanlarda kullanılması sonuç odaklı bir yaklaşım olacaktır.

Huzur Evi İçin Hava Temizleme Cihazı